Početí a porod

V této sekci najdete inspirující informace o přirozeném a zdravém početí a porodu. Pro zdravé a přirozené početí hraje roli zdravé tělo obou rodičů očištěné od odpadních látek. Ideální je detoxikace těla např. pitím ovocných, zeleninových šťáv, bylinných čajů, držením půstů. Kvalitní výživa obou rodičů je také důležitá. Čerstvá strava bohatá na vitamíny, minerály a ostatní důležité výživné látky. Přirozený a zdravý porod je zase ideální v klidném, láskyplném prostředí, v intimní atmosféře, kde není ostré denní světlo, pokud možno do porodního bazénku nebo vany. Pro miminko porod do teplé vody je přirozený a nezpůbí mu žádný šok. V láskyplnné atmosféře se tak rodí děti, které přicházejí na svět beze strachu. Pro rodičky, které nemají odvahu rodit doma nebo které mají psychické bloky nebo tělesné problémy je určitě lepší volba porodnice. I v případě porodních komplikací. Určitě je ale vhodné zvolit porodnici, která preferuje zdravý a přirozený přístup k porodu a upřednostňuje potřeby matky a dítěte. Podporuje tzv. "bonding", položení děťátka těsně po porodu na holou kůži na břicho matky s hlavičkou na její prsa. 


Porod bez přestřižení pupeční šňůry je přirozený Zobrazit článek

Porod bez přestřižení pupeční šňůry je přirozený

Porod bez přestřižení pupeční šňůry je přirozený Paní Radha Rosecká Píšová přivezla do Česka tzv. lotosový porod. Sama tak porodila čtyři děti a teď radí ostatním ženám, jak rodit bez zásahu, přirozeně a bez přestřižení pupeční šňůry. Porod má podle ní být radostná a bezbolestná zkušenost, ne stresující muka plná traumat.
Zázrak lidského zrození Zobrazit článek

Zázrak lidského zrození

Zázrak lidského zrození Nádherné video o tom, jak vzniká malý človíček úplně od samého počátku, kdy se setká spermie s vajíčkem. Výborně udělané se strhující hudbou. Opravdu stojí za zážitek.
Domácí porod Zobrazit článek

Domácí porod

Domácí porod Krásné video o nejdůležitějším okamžiku v životě matky a dítěte: porod, příchod na svět v domácím prostředí. Je zde názorně ukázáno, jak je důležitá láskyplnná a intimní atmosféra pro tak klíčový okamžik v životě člověka, jaký porod je. Pro človíčka, který takto přijde na svět je to zážitek k nezaplacení.
Porod je přirozený lidský proces Zobrazit článek

Porod je přirozený lidský proces

Porod je přirozený lidský proces Porod je přirozený lidský proces zrovna tak jako všechny ostatní procesy v těle jako je například trávení a vylučování. V následujícím krátkém minutovém videu se snaží Pavel Liška poukázat na to, jak absurdní by bylo se k těmto procesům stavět stejným přístupem jako k porodu v klasických porodnicích. Přístup k porodu se v těchto zařízeních absurdním bohužel už stal a je třeba pracovat na tom, aby se opět tento proces stal přirozeným, takovým jaký má být.