6 studií, proč je bio lepší

bio6 studií, proč je bio lepšíikona zdrave stravovani

V současné době nabývají bioprodukty postupně převahu a stále více a více studií dokazuje, že kontrolované ekofarmy opravdu vyrábějí lepší potraviny než ty velké. Nyní vám představíme některé z nich, abyste viděli, proč má smysl bioprodukty kupovat! 

1.

Podle studie, která proběhla na farmě, která patří Univerzitě v Newcastle v Anglii, obsahují rostliny pěstované na ekologické farmě více užitečných vitaminů a antioxidantů, které jsou známé tím, že pomáhají našemu tělu bojovat s různými chorobami. Kromě toho vědci zjistili, že bioprodukty mají vyšší obsah minerálů včetně železa a zinku. 

2.
Podle studie, která proběhla na Kalifornské univerzitě, obsahují rajčata pěstovaná pomocí ekologických metod dvakrát více flavonoidů (antioxidanty, které snižují výskyt srdečních chorob), zatímco v bílém hlávkovém zelí organického původu je o 30% více vitaminu C

3.
Před několika lety studovali vědci v jednom klášteře, jaké účinky na organismus má přechod na organickou stravu. Účastníci pokusu referovali, že se zmírnily jejich zdravotní problémy. Současně bylo prokázáno, že v jejich krvi vzrostl počet imunitních buněk, které jsou zodpovědné za ochranu proti virům

4.
Dřívější studie, která proběhla na dívčí koleji na Novém Zélandu, se zaměřila na zdravotní stav studentek. V průběhu studie, která trvala asi 3 roky, konzumovaly studentky výhradně potraviny organického původu. Výsledkem bylo, že byly méně často nachlazené, méně kašlaly, rychleji se uzdravily a také se snížil počet zranění způsobených sportem a rovněž kožní obtíže a problémy se zuby

5.
To, jak působí konzumace ekologické stravy na kvalitu mateřského mléka, se dá snadno zjistit. V mléce matek, které konzumovaly převážně organické potraviny, bylo více omega 3 mastných kyselin a dalších nenasycených mastných kyselin. 

6.
Konzumací ekoproduktů se do vašeho těla nejenže dostanou biologicky užitečné látky, ale také se sníží zdravotní rizika způsobená zbytky pesticidů, přídavných a geneticky modifikovaných látek. 

Nedávno zveřejněná německá statistika ukazuje, že v 75% potravin, které nebyly pěstovány organicky, se nacházejí zbytky pesticidů! 

Zdroj:
Biokultúra 2004/5, 2004/6, 2005/1