Obnovení vztahu k přírodě

lom NeratoviceObnovení vztahu k příroděikona klub naturis

Celý projekt Naturis je vlastně návrat člověka k přírodě, ovšem s aktuálními možnostmi a zkušenostmi. Proto obnovení přirozenosti člověka a jeho vztahu k přírodě. Někam jsme se posunuli, vyvinuli jsme nové technologie, služby a výrobky. Trochu jsme ale zapomněli na svojí přirozenost. Zapomněli jsme používat všechny své smysly, vnímat svoje tělo a prostředí, ve kterém žijeme. 

Nemyslím si, že všechny moderní technologie škodí člověku a přírodě. Některé technologie mohou být prospěšné. Ve všem je potřeba najít rovnováhu. Rovnováhu těla, mysli a ducha. Ráda bych prostřednictvím těchto stránek této rovnováze napomohla. Pro každého to může být úplně něco jiného. Každý člověk má jiné zkušenosti, zážitky a možnosti. Proto "síla přírody v každém z nás". Na stránkách se můžeme inspirovat, najít nějakou radu či pomoc. Ovšem rozhodnutí, jakou cestou se vydáme je na každém z nás.

Naše děti díky moderním technologíím kontakt s přírodou ztrácejí a to je něco, čemu bych ráda napomohla, aby se více nedělo. Je třeba dětem ukázat vztah k přírodě, přírodní procesy a vše, co je přirozené. Z přírody jsme všichni vzešli a zase do ní odejdeme. Je to koloběh života, který je nezastavitelný. Jaro, léto, podzim, zima. Den, noc. Slunce, měsíc.

Moderní technologie nám mohou pomoci pokud budou našimi služebníky, ovšem ne našimi pány. Je úžasné, co lidský mozek dokáže. Co dokáže věda. Nesmí tam ovšem zase chybět srdce (duch) a tělo. Moderní technologie používané s láskou k lidskému životu a k životu jako takovému vůbec, nám pomoci mohou. Pomoci vylepšit naše životní prostředí, vylepšit naše zdraví a pomoci nám žít kvalitnější a plnohodnotnější život. Já například hojně využívám internet. Nacházím tam odpovědi na své otázky a inspiruji se ke svým dalším krokům. Zároveň vnímám svoje tělo a dopřeji mu pohyb venku na čerstvém vzduchu a dopřávám si dostatek slunečního svitu, který mi dodává energii. 

Každý člověk má svojí vlastní cestu. Každý člověk je jedinečný a obnovit vztah k přírodě potřebuje každý sám. Je to cesta k sobě. Cesta tam, odkud jsme vzešli. Cesta do prvopočátku, kde to všechno začalo..... A koloběh života může pokračovat novým směrem.