Pejsek a kočička

P8110016Pejsek a kočička

Jsem opravdu šťastná, že je mám. Besinku a Matýska. Besy je kříženec, kterého jsem si přivezla 14. února 2012 z Prahy. Paní, která štěňátka nabízela zdarma pocházela z jiného města, ale v Praze pracovala, tak mi jí tam přivezla. Potěšilo mě to, že jsme se tak dohodly. Až pak jsem si uvědomila, že byl vlastně svátek Valentýna. Besinka byl pro mě opravdu dárek z lásky. Hned jak mě uviděla, vrtěla ocáskem a šla ke mně. Chtěla jsem nějakého malého pejska do bytu, aby mi dělal společnost a taky mě inspiroval k pohybu. A pohyb díky ní opravdu mám: minimálně 3x denně venčení.

Ve městě se zpočátku Besinka bála chodit ven, protože byla zvyklá na boudu a zahradu a žádné lidi a jiná zvířata, kterých je kolem domu ve městě dost. Naštěstí máme kolem domu kde bydlím dostatek zeleně, stromů, travnatých ploch a keřů. Pro Besy to bylo zpočátku útočiště. Asi po týdnu jsem jí připravila "léčbu šokem". Vzala jsem jí do tašky do nákupního centra Letňany. V tašce byla schovaná a tak nebyla v ohrožení. Chvěla se strachy, ale když jsme se potom vrátily domů a šla jsem Besy vyvenčit, už se tolik nebála. V okolí domu chodí lidí na rozdíl od nákupního centra minimum. řekněme ve frekvenci cca každých 5 minut. No a do měsíce už se otrkala a byla v pohodě. Našla si venku psí kamarády a měla s kým dovádět. Letos v září už jí budou 3 roky a je v podstatě dospělá. Ovšem chuť do hry jí neopouští. 

1 pejsek v bytě se mi zdál málo, protože je mi líto, když jí tu nechávám samotnou. Vždycky jsme měli pejsky i kočičky a tak k Besince teď nově přibyl Matýsek. Kočičák z útulku "Srdcem pro kočky". Narodil se v útulku černé dlouhosrsté kočičce Ronynce. V podstatě od narození je zvyklý na lidskou péči a tak to nebyl problém si ho převzít a zapojit do své domácnosti. S Besinkou už jsou kamarádi. Mám tu opravdu teď veselo. Besy hra neopustila a tak se tu honí spolu kolem sedačky a křesla. Mě to nevadí a zvířátka se alespoň vyblbnou a v klidu pak spí:-)) A hlavně Besy už tu není sama, když někam jdu.