Setkání s Moruší

Setkání s MorušíMoruše

Rozhodla jsem se, že pojedu na setkání s "vyjímečnými" ženami na víkend do Bratislavy. Setkání vedla Bea Benková. Tato žena je pro mě velmi inspirující a její transformační program pro ženy můžu vřele doporučit.

Setkání bylo skvělé a já jsem v neděli odjížděla z Bratislavy plná nových inspirací a zážitků. Byla jsem také docela unavená. Mám to takhle vždy, když někam cestuji a jsem obohacená o nové zážitky. 

Už jsem se nemohla dočkat, jak si na Florenci vyzvednu své auto a pojedu domů. Dokonce jsem byla rozhodnutá, že ještě chvíly nechám Besy (mojí fenku) v hotelu Mikeš, kam jí dávám, když jedu na víkend pryč. Besy se tam dokonce těší. Je to v domečku se zahrádkou a psi tam mohou svobodně lítat a hrát si.

Moruše a její sladké plody plné vitamínů

Když jsem se blížila k autu, všimla jsem si, že tam stojí 2 slečny, stahují větve nad mým autem a něco jedí! Překvapilo mě to. Když jsem tam předtím auto nechávala, nepřišlo mi, že by tam bylo něco k jídlu:-) Sice jsem si všimla, že auto vedle má na sobě nějaké lepivé skvrny, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, protože jsem pospíchala. Z bezprostřední blízkosti jsem uviděla, že mám auto obsypané bílými plody a plné lepivých skvrn. Musela jsem se slečen zeptat, co to je. Prý Moruše. Že jí mám ochutnat a vybrat si ty velké a bílé plody. Byly výborné a sladké! Existují i v tmavě fialové barvě a vypadají jako ostružiny, s tím rozdílem, že je to strom. Přiznám se, že jsem doposud tyto plody neznala.

Moruše obsahuje hodně cukru, vitamin C, E a vitaminy skupiny B, pektiny, karoten, organické kyseliny a minerální látky jako draslík, fosfor, křemík, železo, hořčík i vápník.

Když jsem jich pár snědla, měla jsem zase spoustu energie a únava zmizela. Potřebovala jsem novou energii, abych dokázala auto znovu očistit a odstranit ty zaschlé lepivé skvrny. Nezbylo mi, než s tím jet do myčky..., ovšem jednotlivé skvrny jsem postupně sundavala pomocí papírových ručníků, stěrky a kbelíku vody u benzínové pumpy. Vůbec to nešlo dolů! Přiště si dám na to pozor parkovat pod Moruší:-))

Nicméně to byla pro mě nová zkušenost a inspirace, co se dá v přírodě sbírat za chutné plody a vyrábět z nich například sirup nebo marmeládu.