Zeleninový salát "co dům dá"

zeleninový salátZeleninový salát "co dům dá"

Zeleninový salát je rychlá volba, jak udělat rychlé, čerstvé a chutné jídlo. Je ovšem třeba mít v ledničce zásobu zeleniny, která mi nikdy nechybí. Aby salát nasytil, je třeba přidat nějakou bílkovinu (vejce nebo šunku nebo tuňák nebo tvrdý sýr, pokud máme plátek kuřecího, je možné i to..., zprudka opéct na pánvi nejlépe na kokosovém, rýžovém nebo palmovém oleji, kterému neškodí vysoké teploty a uchovává si výživné látky a nakrájet na kostičky).

Ingredience: červená a žlutá paprika, listový salát, salátová okurka nebo několik okurek na nakládání, cherry rajčátka nebo větší rajčata, řapíkatý celer, mrkev, 2 vejce, kdo má rád je možné přidat i olivy, 1 lžíce olivového oleje, pepř a sůl, směs koření na salát (bez glutamátu, který škodí zdraví, prodávají se jen sušené bylinky na salát, pokud nemáme čerstvé, může to být bazalka i petržeka). Druhy zeleniny volíme dle možností. 
Červenou a žlutou papriku nakrájíme na proužky, listový salát natrháme na malé kousky, okurky nastouháme na kolečka, cherry rajčátka nakrájíme na půlky či čtvrtky nebo větší rajče na kostičky, řapíkatý celer nakrájíme na kolečka, mrkev nakrájíme na kolečka nebo nastrouháme na větších otvorech struhadla, vařená vejce nakrájíme na kostičky (na kráječi na vejce). Přidáme olivy, olivový olej, pepř, sůl směs koření. Zamícháme a je hotovo. Já k tomu jím knackebroty s pomazánkovým máslem nebo tvarohovým sýrem "Gervais". 
Dobrou chuť!