Inspirace

Zde pod záložkou inspirace najdete všechny články z jednotlivých sekcí, které vám přináší ispiraci pro váš každodenní přirozený život v souladu s přírodou a také informace, čemu se případně vyvarovat. Jednotlivé sekce jsou: Zdravé stravování, Zdravotní potíže, Zdravý životní styl, Harmonické bydlení, Vztahy a partnerství, Početí a Porod, Děti a rodičovství

Avokádový olej pomůže vašemu zdraví, prospěje pleti i vlasům – jaké má účinky?

avokádový olejAvokádový olej pomůže vašemu zdraví, prospěje pleti i vlasům – jaké má účinky?zdrave stravovani

Avokádo je obecně jednou z nejzdravějších potravin. Znáte to staré přísloví „Jedno jablko denně zahání lékaře.“? Ve skutečnosti se v několika exotických zemích říká stejná věta s avokádem. Vážně, toto jedinečné zelené ovoce obsahuje mnoho zdravých látek, které pomáhají našemu tělu. Avokádo je bohaté na "dobré" tuky i klíčové vitamíny a minerály, které podporují naše celkové zdraví. Ale nebavíme se jen o avokádu. Abyste si mohli užívat úžasných výhod tohoto ovoce, stačí pokapat trochu avokádového oleje na vaše oblíbené jídlo. Ruku na srdce, avokádo samo o sobě je hodně velké a celé ho najednou nesníte. Zkuste proto avokádový olej. V dnešním článku si řekneme, jaké účinky na zdraví a krásu má tento jemný a voňavý olej.

Avokádový olej a jeho účinky na zdraví

Zatímco avokádo se v průběhu let stalo velmi populárním ovocem, ne všichni znají olej z avokáda. Je to jeden z mála olejů, který nevychází ze semena. Místo toho pochází z dužiny ovoce - části, která obklopuje semeno. Dle mnoha odborníků patří avokádový k nejzdravějším olejům na planetě. Navíc je extrémně univerzální. Můžete jej použít k pokapání výborného salátu, můžete z něj udělat výborný dip nebo si na něm můžete osmažit ranní omeletu. Vzhledem k tomu, že olej z avokáda má vysoký kouřový bod (přes 200 stupňů Celsia), doporučuje se i při tepelných úpravách jídla. Můžeme tak říct, že pokud vyměníte vysoce zpracovaný olej za avokádový olej, může to moc pěkně zvýšit nutriční hodnotu vašeho jídla. A to už se vyplatí, nemyslíte?

Podívejme se nyní na TOP benefity avokádového oleje. Možná vás překvapí svojí univerzálností.

Chemické látky jako naši pomocníci

zkumavky květinyChemické látky jako naši pomocníci zdravy zivotni styl

Aktuálně jsem dostala inspiraci napsat článek na výše uvedené téma. Je to taková moje úvaha nad současnou situaci ohledně používání chemie versus používání přírodních produktů, které by měli obsahovat umělých, chemických látek minimum nebo žádné. Pozoruji totiž, že jako lidstvo procházíme velkými extrémy, co se týče přístupu k chemii jako takové a k chemickým látkách všeobecně. Máme tady skupiny primárně žen, které plošně odmítají jakoukoliv chemii. Nerada bych jmenovala nebo paušalizovala. Každý jsme originál a tak se to ani nedá určit. Kdo je jaký. Já jsem někde uprostřed. Vždy ve všem hledám rovnováhu. Když vidím, že někde někdo něco výrazně obdivuje a na druhou stranu něco výrazně odmítá, cítím v tom vždy varování. Například v současné době se mi nelíbí, jak nyní všude doporučují kokosový olej jako zdraví prospěšný. Předpokládám totiž, že někdo za čas přijde s tvrzením, že je to přesně naopak a že nám kokosový olej neprospívá. Je tomu tak i například s agávovým sirupem. Ten byl také všude propagován. A většinou ho nabízejí firmy, které se zabývají prodejem zdravé výživy. Aktuálně se ukazuje, že agávový sirup až tak zdraví prospěšný není. Tento fakt jsem se dozvěděla na stránkách výživové poradkyně Margit Slimákové, kterou považuji za rozumnou. A opravdu na jejích stránkách hledám inspiraci, co se výživy týče. Já osobně tyto věci cítím tak, že je ideální používat pro svojí potřebu to, v čem jsme vyrůstali a z prostředí, ve kterém žijeme. Tzn. co se týče tuků například, tak určitě doporučuji používat sádlo nebo máslo. Ale tím zase netvrdím, že bychom se měli vyvarovat všem produktům, které z našeho prostředí nepocházejí. Všeho s mírou. Asi tak bych se na to dívala. A také, jak to každý sám uvnitř cítí. Co mu prospívá a co ne. Jako lidé jsme velmi různí, máme různé krevní skupiny, které určitě hrají velkou roli v tom, jaké potraviny jsou pro nás vhodné a jaké nejsou. Je velice důležité poslouchat naše tělo a naše vnitřní pocity. Tam totiž najdeme odpověď na všechny otázky. I na ty, co přijmout do svého života a co ne. 

Mamograf nepomáhá prevenci rakoviny prsu, naopak je nebezpečný

mamografMamograf nepomáhá prevenci rakoviny prsu, naopak je nebezpečný zdravotni potize

Dosud největší studie o mamografech zjistila, že jsou zcela zbytečné a navíc nebezpečné
Když se podíváme na statistiky, tak procento úmrtí žen na rakovinu, které chodily na mamograf bylo stejné jako u těch, které na něj nechodily.

Pokud se chce dnes žena chránit před rakovinou, jedna z prvních preventivních věcí, které udělá je, že pravidelně chodí na mamografické vyšetření.
Podle nejnovějšího výzkumu je však toto vyšetření nejen zcela zbytečné, ale i škodlivé a pro ženy přímo nebezpečné.
Medicínská komunita to samozřejmě nikdy nepřizná, protože nechce přijít o peníze, které z tohoto vyšetření získává. Právě naopak, udělá vše proto, aby pravdu ukryla.

Rok Venuše 2018

Alita ZaurakRok Venuše 2018zdravy zivotni styl

Nastal čas otevřít se lásce a hojnosti…
Čas uskutečnit své záměry, nápady a získané inspirace a udělat své každodenní bytí krásnějším, harmoničtějším a tak i zdravějším.
Věnovat pozornost hmotným záležitostem a dát je tak do pořádku.
Láskyplně pečovat o sebe a tím i o své životní prostředí...

Nový rok 2018 nám přináší možnost obzvláště intenzivně prožívat lásku a city v nejrůznějších podobách: lásku k sobě, lásku jako sexuální přitažlivost, lásku k přátelům a blízkým, lásku k lidem, zvířatům, přírodě, místům, věcem...a nakonec Lásku, která je vlastně vším…
Zatímco v uplynulém roce Slunce jsme se probouzeli a rozpomínali se, kdo vlastně jsme, co nás baví a naplňuje, jak chceme žít, v následujícím roce Venuše můžeme toto poznání prostě a jednoduše uskutečňovat. Den za dnem trpělivě jej uvádět do praxe.

Nezdravosti ve zdravé výživě

snidaneNezdravosti ve zdravé výživězdrave stravovani

Specialistka na zdravotní prevenci  a výživu Margit Slimáková mě fascinuje svým rozumným přístupem k výživě a ke stravování. Její projekty jako je "Zdravý talíř" nebo "Skutečně zdravá škola" jsou velkým přínosem široké veřejnosti. Mě osobně některé trendy ve zdravé výživě nepřipadají přirozené a proto si dovoluji zveřejnit zde tento článek, který Margit Slimáková uvedla na svém blogu. Nezbývá mi, než souhlasit. 

Na šíření osvěty, informací a aktuálních poznatků o zdravém jídle mají svůj ohromný podíl nejen alternativci a foodbloggeři, ale také farmářské trhy a prodejny zdravé výživy. Mnozí z nadšenců předběhli nejednoho výživového a lékařského experta. Zatímco odborníci živili protitukovou hysterii, praktici z terénu doporučovali jíst nejkvalitnější potraviny a vyhýbat se vysoce průmyslově upravovaným produktům, zbytečným aditivům a reziduím agrochemikálií. A měli pravdu.

Umíráme na nemoci z výživy nad plným talířem jídla

videoicon1Umíráme na nemoci z výživy nad plným talířem jídla zdrave stravovani

Lidé jsou permanentně podvyživení, jsou to procesy, které probíhají dlouhodobě, často to vede až k autoimunitním onemocněním, zvlášť u dětí, které nejsou kojené, stavět výživu dětí na konzervách je špatně, tvrdí konzultant pro personalizovanou výživu Jakub Přibyl. Dodává, že většinu lidí jídlo stresuje, už prý nevíme, co jíst. U dětí jsou z hlediska výživy zásadní první tři roky života a se špatnou výživou jejich vývoj nemůže fungovat správně. Umíráme prý na nemoci z výživy nad plným talířem jídla, podle jeho názoru je správná cesta přistupovat k výživě tak, že jsme na trhu s potravinami a musíme si najít ten správný výživový vkus.  zdroj: dvtv

Porod bez přestřižení pupeční šňůry je přirozený

Lotosovy porodPorod bez přestřižení pupeční šňůry je přirozenýpoceti a porod

Paní Radha Rosecká Píšová přivezla do Česka tzv. lotosový porod. Sama tak porodila čtyři děti a teď radí ostatním ženám, jak rodit bez zásahu, přirozeně a bez přestřižení pupeční šňůry. Porod má podle ní být radostná a bezbolestná zkušenost, ne stresující muka plná traumat.

Jedlý les dává plody celoročně

plody permakulturni zahradyJedlý les dává plody celoročněharmonicke bydleni

V dnešním uspěchaném světě je krásné narazit na rodinu, která se chce uživit sama, být co nejméně závislá na civilizaci, nebýt otrokem složenek, hypoték, systému. Řada lidí po tom asi tajně touží, ale ne každý se k tomu odhodlá.
O to zajímavější je slyšet zkušenosti člověka, který tak s celou rodinou žije už 8 let. Tomáš Svoboda, návrhář a realizátor přírodních zahrad a samozřejmě, energeticky soběstačný a částečně potravinově soběstačný člověk.

Přiznání lékaře: očkování škodí, způsobuje alergie, astma a autismus, může i zabít.

elekova 1Přiznání lékaře: očkování škodí, způsobuje alergie, astma a autismus, může i zabít.zdravotni potize

Ludmila Eleková má ordinaci pro dospělé, ale chodí za ní i matky s dětmi. Chtějí poradit s vedlejšími účinky očkování, o které se lékařka intenzivně zajímá. Jaké jsou? A proč tato žena vůči vakcinaci nešetří kritikou?

Ludmila Eleková
Narodila v roce 1966 v Praze.
Vystudovala medicínu na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy, promovala v roce 1990.
Od roku 2001 je praktickou lékařkou pro dospělé, věnuje se i homeopatii.
Po problémech syna s očkováním se o něj začala více zajímat samostudiem. Snaží o očkování hovořit, aby se široká veřejnost dozvěděla o nebezpečích s ním spojených.
Je vdaná, má tři děti.

Odpověď na váš zdravotní problém má bylinka, která roste u vašich dveří

Elena ZajcevaOdpověď na váš zdravotní problém má bylinka, která roste u vašich dveřízdravotni potize

Říká v Rusku známá bylinářka Elena Zajceva:

„Procházím krajinou a pozoruji, jaká bylinka roste u domů. Podle ní je možné určiť, jaká choroba majitele domu trápí".

Jdu po vesnici a vidím okolo domu pouze truskavec, žádná jiná bylinka tam není. Jdu do domu a ptám se: „Žijí tu u vás lidé, kteří trpí bolestí kloubů a zad? Odpoveď – ano. Bůh vám dal před váš dům léčivý koberec z truskavce. Až bude slunce, tak sbírejte tuto bylinu, až opadne rosa a pijte výluh.“

Strana 1 z 5