Inspirace

Zde pod záložkou inspirace najdete všechny články z jednotlivých sekcí, které vám přináší ispiraci pro váš každodenní přirozený život v souladu s přírodou a také informace, čemu se případně vyvarovat. Jednotlivé sekce jsou: Zdravé stravování, Zdravotní potíže, Zdravý životní styl, Harmonické bydlení, Vztahy a partnerství, Početí a Porod, Děti a rodičovství

Vykládací karty éterických olejů s mandalami

vune v obrazechVykládací karty éterických olejů s mandalami zdravy zivotni styl

 

Vykládací karty mě hodně baví a doma jich mám mnoho druhů. Některé používám pravidelně, jiné mě přitáhnou jen občas a jiné beru do ruky zcela výjimečně, s velkým respektem. V kartách nacházím užitečné vhledy, dobrotivá popostrčení i varovně vztyčené ukazováčky. A letos i velkou radost, protože se do karet vtělila výjimečným způsobem i moje životní vášeň – vůně éterických olejů!

Konopný olej a jeho účinky na zdraví

konopíKonopný olej a jeho účinky na zdraví
zdravy zivotni styl

Už po desetiletí či staletí spojujeme konopí s jeho nelegální přípravou, distribucí a konzumací. A díky tomu se s konopím pojí značné předsudky. A je to opravdu škoda, protože může pomoci našemu zdraví. Důkazem může být například konopný olej. Už jste o něm slyšeli? Pokud ne, podívejte se mu společně s námi na zoubek v našem dnešním článku.

Konopný olej je skvělým zdrojem vysoce kvalitních živin. Ve východní kultuře má dlouhou historii užívání, zejména jako víceúčelový přírodní léčebný prostředek. Navzdory své rozšířené popularitě na východě, předsudky související s marihuanou mu zabraňují většímu rozletu i na Západě. Kvůli tomu hned na začátku tohoto článku musíme podotknout, že konopný olej neobsahuje prakticky žádný THC (což je psychoaktivní prvek v konopí). Naštěstí lidé se o konopném oleji neustále vzdělávají a tak osvěta pozitivně ovlivňuje trh s konopným olejem v Evropě i ve Spojených státech. Jednoduše se stále zvětšuje počet lidí, kteří tento typ oleje vyhledávají díky jeho vlastnostem a přínosům pro zdraví.

Co jíst na podzim, podzimní výživa a tipy jak se chránit před prochladnutím

podzimni stravaCo jíst na podzim, podzimní výživa a tipy jak se chránit před prochladnutím
zdrave stravovani

Jistě jste si všimli, že se během krátké chvíle velmi ochladilo. Je to rychlý přechod teplot a zima už dává o sobě znát. Samozřejmě naše tělo na to může reagovat prochladnutím. Buďte v souladu se svým tělem a naslouchejte jeho potřebám. Je dobré reagovat rychle. Tzn. pokud cítíte zimu a prochladnutí - okamžitě se zahřejte. Ať už oblečením nebo vnitřně teplým čajem s citrónem a medem. Je to klasika, ale když to nasadíme rychle, naše tělo nestihne prochladnout a bude zase fit. Pokud cítíte škrábání v krku, celkovou malátnost je to už známka toho, že máte nějaký bacil nebo vir. Mě se velmi na to osvědčil nápoj citrónová tráva, který má antivirové a antibakteriální účinky. Vždy převařím  1 PL v 1 litru vody, ideálně maximálně 2 minuty a mám lahodný nápoj s lehce citrónovou příchutí. Není třeba nijak dochucovat, ale můžete přidat med. Případně můžete podpořit přirozenou obranyschopnost svého těla výborným bylinným čajem Vlčihorská zahrádka s obsahem bylinek nasbíraných na Vlčí Hoře na pomezí Českosaského Švýcarska. 

Účinnost deodorantů a ledových deoparfémů na přírodní bázi a proč je používat

deodorantyÚčinnost deodorantů a ledových deoparfémů na přírodní bázi a proč je používatzdravy zivotni styl

V nabídce mého eshopu najdete několik deoparfémů na přírodní bázi bez konzervantů a hlavně bez obsahu hliníkových (aluminiových) solí. Hliníkové soli, které se všeobecně v deodorantech a v deoparfémech používají mají za úkol "blokovat "potní žlázy. Což se na první pohled pro lidi, kteří se hodně potí může tvářit jako velmi dobrá vlastnost, opak je ovšem pravdou.  

Arganový olej – jak může pomocí vaší kráse nebo zdraví?

arganovy olej moroccoArganový olej – jak může pomocí vaší kráse nebo zdraví?zdravy zivotni styl

V posledních letech se arganový olej z Maroka stal tak horkou komoditou, že ho jistá část populace začala nazývat "tekutým zlatem". Je považován za neuvěřitelně cenný. A my si v tomto článku řekneme proč. Pochopíte sami, čtěte dál.

Vzhledem k tomu, že jeho popularita dramaticky roste, staly se výhody arganového oleje předmětem mnoha výzkumných studií. Popravdě, přínosy tohoto krásně medově zbarveného oleje s vůní lískových oříšků jsou docela působivé. Zatím provedené studie ukazují, že arganový olej může zabránit rakovině prostaty, snížit hladinu cholesterolu a může zabránit nebo zvrátit průběh různých dalších onemocnění.

I při jednoduché aplikaci na pokožku jsou přínosy čistého arganového oleje impozantní - umí třeba pomoci s hojením různých problémů pokožky a působí i proti stárnutí.

Kokosový olej a jeho 10 účinků na zdraví a krásu

kokosovy olejKokosový olej a jeho 10 účinků na zdraví a krásuzdravy zivotni styl

Určitě jste si všimli, že kokosový olej je hitem poslední doby. Používá se skoro na všechno. V různých receptech, v kuchyni na smažení, na pokožku, vlasy, dokonce i na bělení zubů. Mnoho žen ho má třeba na svém nočním stolku. Používají ho jako denní i noční krém.

Důvod toho, že je kokosový olej tak oblíbený tkví v jeho vlastnostech a složení. A opravdu to není jen marketingový trik. Výzkumy ukazují, že přidání kokosového oleje do vašeho jídelníčku může být jedním z nejjednodušších způsobů, jak zlepšit své zdraví, vzhled a dokonce i váš sexuální život.

Čtěte dál, v našem článku se dozvíte 20 způsobů, jak můžete kokosový olej použít pro svoje zdraví, i na podporu krásy.

Avokádový olej pomůže vašemu zdraví, prospěje pleti i vlasům – jaké má účinky?

avokádový olejAvokádový olej pomůže vašemu zdraví, prospěje pleti i vlasům – jaké má zdravy zivotni stylúčinky?

Avokádo je obecně jednou z nejzdravějších potravin. Znáte to staré přísloví „Jedno jablko denně zahání lékaře.“? Ve skutečnosti se v několika exotických zemích říká stejná věta s avokádem. Vážně, toto jedinečné zelené ovoce obsahuje mnoho zdravých látek, které pomáhají našemu tělu. Avokádo je bohaté na "dobré" tuky i klíčové vitamíny a minerály, které podporují naše celkové zdraví. Ale nebavíme se jen o avokádu. Abyste si mohli užívat úžasných výhod tohoto ovoce, stačí pokapat trochu avokádového oleje na vaše oblíbené jídlo. Ruku na srdce, avokádo samo o sobě je hodně velké a celé ho najednou nesníte. Zkuste proto avokádový olej. V dnešním článku si řekneme, jaké účinky na zdraví a krásu má tento jemný a voňavý olej.

Avokádový olej a jeho účinky na zdraví

Zatímco avokádo se v průběhu let stalo velmi populárním ovocem, ne všichni znají olej z avokáda. Je to jeden z mála olejů, který nevychází ze semena. Místo toho pochází z dužiny ovoce - části, která obklopuje semeno. Dle mnoha odborníků patří avokádový k nejzdravějším olejům na planetě. Navíc je extrémně univerzální. Můžete jej použít k pokapání výborného salátu, můžete z něj udělat výborný dip nebo si na něm můžete osmažit ranní omeletu. Vzhledem k tomu, že olej z avokáda má vysoký kouřový bod (přes 200 stupňů Celsia), doporučuje se i při tepelných úpravách jídla. Můžeme tak říct, že pokud vyměníte vysoce zpracovaný olej za avokádový olej, může to moc pěkně zvýšit nutriční hodnotu vašeho jídla. A to už se vyplatí, nemyslíte?

Podívejme se nyní na TOP benefity avokádového oleje. Možná vás překvapí svojí univerzálností.

Chemické látky jako naši pomocníci

zkumavky květinyChemické látky jako naši pomocníci zdravy zivotni styl

Aktuálně jsem dostala inspiraci napsat článek na výše uvedené téma. Je to taková moje úvaha nad současnou situaci ohledně používání chemie versus používání přírodních produktů, které by měli obsahovat umělých, chemických látek minimum nebo žádné. Pozoruji totiž, že jako lidstvo procházíme velkými extrémy, co se týče přístupu k chemii jako takové a k chemickým látkách všeobecně. Máme tady skupiny primárně žen, které plošně odmítají jakoukoliv chemii. Nerada bych jmenovala nebo paušalizovala. Každý jsme originál a tak se to ani nedá určit. Kdo je jaký. Já jsem někde uprostřed. Vždy ve všem hledám rovnováhu. Když vidím, že někde někdo něco výrazně obdivuje a na druhou stranu něco výrazně odmítá, cítím v tom vždy varování. Například v současné době se mi nelíbí, jak nyní všude doporučují kokosový olej jako zdraví prospěšný. Předpokládám totiž, že někdo za čas přijde s tvrzením, že je to přesně naopak a že nám kokosový olej neprospívá. Je tomu tak i například s agávovým sirupem. Ten byl také všude propagován. A většinou ho nabízejí firmy, které se zabývají prodejem zdravé výživy. Aktuálně se ukazuje, že agávový sirup až tak zdraví prospěšný není. Tento fakt jsem se dozvěděla na stránkách výživové poradkyně Margit Slimákové, kterou považuji za rozumnou. A opravdu na jejích stránkách hledám inspiraci, co se výživy týče. Já osobně tyto věci cítím tak, že je ideální používat pro svojí potřebu to, v čem jsme vyrůstali a z prostředí, ve kterém žijeme. Tzn. co se týče tuků například, tak určitě doporučuji používat sádlo nebo máslo. Ale tím zase netvrdím, že bychom se měli vyvarovat všem produktům, které z našeho prostředí nepocházejí. Všeho s mírou. Asi tak bych se na to dívala. A také, jak to každý sám uvnitř cítí. Co mu prospívá a co ne. Jako lidé jsme velmi různí, máme různé krevní skupiny, které určitě hrají velkou roli v tom, jaké potraviny jsou pro nás vhodné a jaké nejsou. Je velice důležité poslouchat naše tělo a naše vnitřní pocity. Tam totiž najdeme odpověď na všechny otázky. I na ty, co přijmout do svého života a co ne. 

Mamograf nepomáhá prevenci rakoviny prsu, naopak je nebezpečný

mamografMamograf nepomáhá prevenci rakoviny prsu, naopak je nebezpečný zdravotni potize

Dosud největší studie o mamografech zjistila, že jsou zcela zbytečné a navíc nebezpečné
Když se podíváme na statistiky, tak procento úmrtí žen na rakovinu, které chodily na mamograf bylo stejné jako u těch, které na něj nechodily.

Pokud se chce dnes žena chránit před rakovinou, jedna z prvních preventivních věcí, které udělá je, že pravidelně chodí na mamografické vyšetření.
Podle nejnovějšího výzkumu je však toto vyšetření nejen zcela zbytečné, ale i škodlivé a pro ženy přímo nebezpečné.
Medicínská komunita to samozřejmě nikdy nepřizná, protože nechce přijít o peníze, které z tohoto vyšetření získává. Právě naopak, udělá vše proto, aby pravdu ukryla.

Rok Venuše 2018

Alita ZaurakRok Venuše 2018zdravy zivotni styl

Nastal čas otevřít se lásce a hojnosti…
Čas uskutečnit své záměry, nápady a získané inspirace a udělat své každodenní bytí krásnějším, harmoničtějším a tak i zdravějším.
Věnovat pozornost hmotným záležitostem a dát je tak do pořádku.
Láskyplně pečovat o sebe a tím i o své životní prostředí...

Nový rok 2018 nám přináší možnost obzvláště intenzivně prožívat lásku a city v nejrůznějších podobách: lásku k sobě, lásku jako sexuální přitažlivost, lásku k přátelům a blízkým, lásku k lidem, zvířatům, přírodě, místům, věcem...a nakonec Lásku, která je vlastně vším…
Zatímco v uplynulém roce Slunce jsme se probouzeli a rozpomínali se, kdo vlastně jsme, co nás baví a naplňuje, jak chceme žít, v následujícím roce Venuše můžeme toto poznání prostě a jednoduše uskutečňovat. Den za dnem trpělivě jej uvádět do praxe.

Strana 1 z 6