Jiné

Podělte se s námi o "zdravé , rychlé a chutné" recepty. Já přidávám takové, které považuji za kvalitní a mám vyzkoušené. Některé jsem sama dala dohromady po inspiraci z jiných zdrojů a zjednodušila. Za zdravé recepty považuji takové, které obsahují čerstvé suroviny, ideálně od lokálních výrobců a pěstitelů, které známe. Jsou vyvážené a pestré. Dnešní trendy raw, vegetarián apod. mě také inspirují, ale nemyslím si, že by se ke stravování mělo přistupovat striktně dle určitého směru. Hlavní je, naslouchat svému tělu a dát mu, co potřebuje a na co má chuť. 

Poslat recept zde: 

Domáčí houstičky

housticky 3Domácí houstičky

Pokud máte čas a prostor, upečte si domácí houstičky. Budete vědět, co jste tam dali za ingredience a hlavně budou čerstvé. Je to zrychlená varianta a zabere 30 minut - 40 minut.
RECEPT:
Ingredience:
● 100 g celozrnné mouky (ideálně bio)
● 2,5 dc vody
● 1 kostka čerstvého droždí (42 gramů)
● 1 čajová lžička cukru (já dávám třtinový)
● 450 g hladké mouky (ideálně bio)
● 2 čajové lžičky soli (já dávám himalájskou)
● 2 PL (polévkové lžíce) oleje

Recept dle Dr. Johanny Budwig - lněný olej s tvarohem - Omega 3 - pro onkologické pacienty

tvaroh olej Recept dle Dr. Johanny Budwig - lněný olej s tvarohem - Omega 3 - pro onkologické pacienty

"Na základě svého pozorování začala Dr. Budwig léčit své pacienty podáváním stravy, již tvoří kombinace vysoce kvalitního lněného oleje bohatého na tuky Omega – 3 a tvarohu, obsahujícího velmi kvalitní bílkovinu. Důvod k mísení oleje s proteiny spočívá v tom, že jejich kombinace s olejem umožňuje rozpouštění tuku ve vodě, takže je tělem absorbován rychleji. Takto upravený může prostoupit i do nejmenších kapilár, rozpustit jakýkoli nevhodný tuk a pročistit žíly a tepny. To mimo jiné posiluje srdce, likviduje tumory a léčí artritidu."

Psí sušenky od Adelky

psí sušenkyPsí sušenky od Adélky

Ingredience: 500g jater, 500g vloček, tři vajíčka, trochu soli, 1 zarovnaná PL majoránky a 4 stroužky česneku.

Postup: Všechno se to rozemele v mixeru, dá na plech, peče cca 15-20 minut a nakrájí a je to :)

Váš miláček vám bude vděčný!

Domácí biorepelent proti klíšťatům

rozmarýnDomácí biorepelent proti klíšťatům

Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska. Rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!

Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1žíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přived'te ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme llžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů a nasprejujeme si také obuv!!

Domácí repelent proti komárům

alpahřebíčekDomácí repelent proti komárům

Kupte si normální 200 ml skleničku Alpy, do toho vložte 30 kousků hřebíčků. Nechte vyluhovat a po 24 hodinách se tím už můžete mazat.  Hřebíček nevyndavat, ale nechat tam. Alpa maličko zhnědne. Cena 30 Kč za prostředek, který funguje naprosto nečekaně.

Už po 4 hodinách vyluhování komáři odlétali hledat jinou oběť!