Zdravý životní styl

V této sekci najdete videa a články, které vám přináší inspiraci pro váš každodenní zdravý životní styl. Inspiraci, jak si dát do rovnováhy tělo, duši i mysl. Nebo naopak, jaké faktory přispívají k nerovnováze. 

Vykládací karty éterických olejů s mandalami

vune v obrazechVykládací karty éterických olejů s mandalami zdravy zivotni styl

 

Vykládací karty mě hodně baví a doma jich mám mnoho druhů. Některé používám pravidelně, jiné mě přitáhnou jen občas a jiné beru do ruky zcela výjimečně, s velkým respektem. V kartách nacházím užitečné vhledy, dobrotivá popostrčení i varovně vztyčené ukazováčky. A letos i velkou radost, protože se do karet vtělila výjimečným způsobem i moje životní vášeň – vůně éterických olejů!

Konopný olej a jeho účinky na zdraví

konopíKonopný olej a jeho účinky na zdraví
zdravy zivotni styl

Už po desetiletí či staletí spojujeme konopí s jeho nelegální přípravou, distribucí a konzumací. A díky tomu se s konopím pojí značné předsudky. A je to opravdu škoda, protože může pomoci našemu zdraví. Důkazem může být například konopný olej. Už jste o něm slyšeli? Pokud ne, podívejte se mu společně s námi na zoubek v našem dnešním článku.

Konopný olej je skvělým zdrojem vysoce kvalitních živin. Ve východní kultuře má dlouhou historii užívání, zejména jako víceúčelový přírodní léčebný prostředek. Navzdory své rozšířené popularitě na východě, předsudky související s marihuanou mu zabraňují většímu rozletu i na Západě. Kvůli tomu hned na začátku tohoto článku musíme podotknout, že konopný olej neobsahuje prakticky žádný THC (což je psychoaktivní prvek v konopí). Naštěstí lidé se o konopném oleji neustále vzdělávají a tak osvěta pozitivně ovlivňuje trh s konopným olejem v Evropě i ve Spojených státech. Jednoduše se stále zvětšuje počet lidí, kteří tento typ oleje vyhledávají díky jeho vlastnostem a přínosům pro zdraví.

Účinnost deodorantů a ledových deoparfémů na přírodní bázi a proč je používat

deodorantyÚčinnost deodorantů a ledových deoparfémů na přírodní bázi a proč je používatzdravy zivotni styl

V nabídce mého eshopu najdete několik deoparfémů na přírodní bázi bez konzervantů a hlavně bez obsahu hliníkových (aluminiových) solí. Hliníkové soli, které se všeobecně v deodorantech a v deoparfémech používají mají za úkol "blokovat "potní žlázy. Což se na první pohled pro lidi, kteří se hodně potí může tvářit jako velmi dobrá vlastnost, opak je ovšem pravdou.  

Arganový olej – jak může pomocí vaší kráse nebo zdraví?

arganovy olej moroccoArganový olej – jak může pomocí vaší kráse nebo zdraví?zdravy zivotni styl

V posledních letech se arganový olej z Maroka stal tak horkou komoditou, že ho jistá část populace začala nazývat "tekutým zlatem". Je považován za neuvěřitelně cenný. A my si v tomto článku řekneme proč. Pochopíte sami, čtěte dál.

Vzhledem k tomu, že jeho popularita dramaticky roste, staly se výhody arganového oleje předmětem mnoha výzkumných studií. Popravdě, přínosy tohoto krásně medově zbarveného oleje s vůní lískových oříšků jsou docela působivé. Zatím provedené studie ukazují, že arganový olej může zabránit rakovině prostaty, snížit hladinu cholesterolu a může zabránit nebo zvrátit průběh různých dalších onemocnění.

I při jednoduché aplikaci na pokožku jsou přínosy čistého arganového oleje impozantní - umí třeba pomoci s hojením různých problémů pokožky a působí i proti stárnutí.

Kokosový olej a jeho 10 účinků na zdraví a krásu

kokosovy olejKokosový olej a jeho 10 účinků na zdraví a krásuzdravy zivotni styl

Určitě jste si všimli, že kokosový olej je hitem poslední doby. Používá se skoro na všechno. V různých receptech, v kuchyni na smažení, na pokožku, vlasy, dokonce i na bělení zubů. Mnoho žen ho má třeba na svém nočním stolku. Používají ho jako denní i noční krém.

Důvod toho, že je kokosový olej tak oblíbený tkví v jeho vlastnostech a složení. A opravdu to není jen marketingový trik. Výzkumy ukazují, že přidání kokosového oleje do vašeho jídelníčku může být jedním z nejjednodušších způsobů, jak zlepšit své zdraví, vzhled a dokonce i váš sexuální život.

Čtěte dál, v našem článku se dozvíte 20 způsobů, jak můžete kokosový olej použít pro svoje zdraví, i na podporu krásy.

Avokádový olej pomůže vašemu zdraví, prospěje pleti i vlasům – jaké má účinky?

avokádový olejAvokádový olej pomůže vašemu zdraví, prospěje pleti i vlasům – jaké má zdravy zivotni stylúčinky?

Avokádo je obecně jednou z nejzdravějších potravin. Znáte to staré přísloví „Jedno jablko denně zahání lékaře.“? Ve skutečnosti se v několika exotických zemích říká stejná věta s avokádem. Vážně, toto jedinečné zelené ovoce obsahuje mnoho zdravých látek, které pomáhají našemu tělu. Avokádo je bohaté na "dobré" tuky i klíčové vitamíny a minerály, které podporují naše celkové zdraví. Ale nebavíme se jen o avokádu. Abyste si mohli užívat úžasných výhod tohoto ovoce, stačí pokapat trochu avokádového oleje na vaše oblíbené jídlo. Ruku na srdce, avokádo samo o sobě je hodně velké a celé ho najednou nesníte. Zkuste proto avokádový olej. V dnešním článku si řekneme, jaké účinky na zdraví a krásu má tento jemný a voňavý olej.

Avokádový olej a jeho účinky na zdraví

Zatímco avokádo se v průběhu let stalo velmi populárním ovocem, ne všichni znají olej z avokáda. Je to jeden z mála olejů, který nevychází ze semena. Místo toho pochází z dužiny ovoce - části, která obklopuje semeno. Dle mnoha odborníků patří avokádový k nejzdravějším olejům na planetě. Navíc je extrémně univerzální. Můžete jej použít k pokapání výborného salátu, můžete z něj udělat výborný dip nebo si na něm můžete osmažit ranní omeletu. Vzhledem k tomu, že olej z avokáda má vysoký kouřový bod (přes 200 stupňů Celsia), doporučuje se i při tepelných úpravách jídla. Můžeme tak říct, že pokud vyměníte vysoce zpracovaný olej za avokádový olej, může to moc pěkně zvýšit nutriční hodnotu vašeho jídla. A to už se vyplatí, nemyslíte?

Podívejme se nyní na TOP benefity avokádového oleje. Možná vás překvapí svojí univerzálností.

Chemické látky jako naši pomocníci

zkumavky květinyChemické látky jako naši pomocníci zdravy zivotni styl

Aktuálně jsem dostala inspiraci napsat článek na výše uvedené téma. Je to taková moje úvaha nad současnou situaci ohledně používání chemie versus používání přírodních produktů, které by měli obsahovat umělých, chemických látek minimum nebo žádné. Pozoruji totiž, že jako lidstvo procházíme velkými extrémy, co se týče přístupu k chemii jako takové a k chemickým látkách všeobecně. Máme tady skupiny primárně žen, které plošně odmítají jakoukoliv chemii. Nerada bych jmenovala nebo paušalizovala. Každý jsme originál a tak se to ani nedá určit. Kdo je jaký. Já jsem někde uprostřed. Vždy ve všem hledám rovnováhu. Když vidím, že někde někdo něco výrazně obdivuje a na druhou stranu něco výrazně odmítá, cítím v tom vždy varování. Například v současné době se mi nelíbí, jak nyní všude doporučují kokosový olej jako zdraví prospěšný. Předpokládám totiž, že někdo za čas přijde s tvrzením, že je to přesně naopak a že nám kokosový olej neprospívá. Je tomu tak i například s agávovým sirupem. Ten byl také všude propagován. A většinou ho nabízejí firmy, které se zabývají prodejem zdravé výživy. Aktuálně se ukazuje, že agávový sirup až tak zdraví prospěšný není. Tento fakt jsem se dozvěděla na stránkách výživové poradkyně Margit Slimákové, kterou považuji za rozumnou. A opravdu na jejích stránkách hledám inspiraci, co se výživy týče. Já osobně tyto věci cítím tak, že je ideální používat pro svojí potřebu to, v čem jsme vyrůstali a z prostředí, ve kterém žijeme. Tzn. co se týče tuků například, tak určitě doporučuji používat sádlo nebo máslo. Ale tím zase netvrdím, že bychom se měli vyvarovat všem produktům, které z našeho prostředí nepocházejí. Všeho s mírou. Asi tak bych se na to dívala. A také, jak to každý sám uvnitř cítí. Co mu prospívá a co ne. Jako lidé jsme velmi různí, máme různé krevní skupiny, které určitě hrají velkou roli v tom, jaké potraviny jsou pro nás vhodné a jaké nejsou. Je velice důležité poslouchat naše tělo a naše vnitřní pocity. Tam totiž najdeme odpověď na všechny otázky. I na ty, co přijmout do svého života a co ne. 

Rok Venuše 2018

Alita ZaurakRok Venuše 2018zdravy zivotni styl

Nastal čas otevřít se lásce a hojnosti…
Čas uskutečnit své záměry, nápady a získané inspirace a udělat své každodenní bytí krásnějším, harmoničtějším a tak i zdravějším.
Věnovat pozornost hmotným záležitostem a dát je tak do pořádku.
Láskyplně pečovat o sebe a tím i o své životní prostředí...

Nový rok 2018 nám přináší možnost obzvláště intenzivně prožívat lásku a city v nejrůznějších podobách: lásku k sobě, lásku jako sexuální přitažlivost, lásku k přátelům a blízkým, lásku k lidem, zvířatům, přírodě, místům, věcem...a nakonec Lásku, která je vlastně vším…
Zatímco v uplynulém roce Slunce jsme se probouzeli a rozpomínali se, kdo vlastně jsme, co nás baví a naplňuje, jak chceme žít, v následujícím roce Venuše můžeme toto poznání prostě a jednoduše uskutečňovat. Den za dnem trpělivě jej uvádět do praxe.

Aromaterapie v létě

aromaterapie v leteAromaterapie v létězdravy zivotni styl

Máme za sebou krásný nejdelší den v roce a svátek letního slunovratu. Léto je v plném proudu a podle TČM (tradiční čínské medicíny) nastupuje vládu element Ohně. Jeho síla je cítit všude kolem nás. Energie léta přináší radost, lásku a naplnění. Stejně jako květy rostlin vystavují slunci svou obdivuhodnou dokonalost, rozvíjejte i vy s pomocí éterických olejů svoji jedinečnost a přirozenou krásu. Právě v létě k tomu máte tu nejlepší příležitost.

Element Ohně totiž dává deroucí se jarní energii vnitřní smysl, který se v psychice člověka projevuje jako uvědomění si sebe sama, své vlastní identity. Pozornost se obrací k sobě, svým potřebám, ale zároveň velice silně, skrze své Srdce, vnímáme interakci s ostatními lidmi. Právě v tomto období máte příležitost poznat, co vás skutečně naplňuje, abyste dosáhli radosti a štěstí.

Jak se správně ochlazovat v horkých dnech

zena v leteJak se správně ochlazovat v horkých dnechzdravy zivotni styl

Cítíte to nesnesitelné vedro a nemůžete s tím nic dělat, protože cestujete MHD a prostě to musíte „přetrpět“? Nebo sedíte v teplé kanceláři a klimatizace není zapnutá, protože většina kolegů je už z toho nachlazená? Na pomoc vám může přijít několik doporučení, jak si ve vedru zachovat „chladnou hlavu“.

Hýbejte se pomalu

Jak jistě víte, rychlý pohyb zrychluje tep a tím se tělo zahřívá. Pokud se věnujete nějakým sportovním aktivitám, přesuňte je na část dne, kdy ještě není takové horko. Ideálně hned z rána. Určitě vynechte namáhavé činnosti, jako je přenášení těžkých věcí. Choďte pomalu. Pokud už musíte zvládnout několik pochůzek po městě, zkuste se zajít zchladit do banky, úřadu nebo kostela. Jestliže trávíte celý den v teplé kanceláři, pořiďte si vějíř. Určitě vám to pomůže se alespoň na chvilku ochladit. Jeho funkčnost tkví v rozhánění teplého vzduchu, které produkuje naše tělo a tím nás ochlazuje.

Strana 1 z 2